1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Duyuruyu Kapat

Yeni server verena

'Silkroad-V Problemler ve Şikayetler' forumunda ufukdurmus41 tarafından 27 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. ufukdurmus41

ufukdurmus41 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Valentina gibi birkaç günde 1500+ online oyuncu yakalamış güzelim serverı oyuncular ve yöneticiler olarak hep beraber el birliğiyle mahvettik.Şimdiye kadar yönetime de hak veriyordum ama artık suçun daha büyük kısmının yönetimde olduğunu düşünüyorum.Bunun sebebi de yeni açılacak olan Verena serverını görmüş olmam...

İnsanlar Valentina'yı neredeyse 1 ay boyunca oynadılar,iyi kötü bir şeyler yapmaya çalıştılar kendilerince,set dizmeye çalıştılar,kale almaya çalıştılar,zaman harcadılar,emek sarf ettiler vs.. Peki sonuç ne oldu? Server tarihin tozlu raflarına kaldırıldı,hem de sadece 1 günde.Yunanistan gibi çöktü server.Daha kötüsü de ney biliyor musunuz? Siz bu yatağa düşmüş,4-5 gün boyunca 350 oyuncuyla can çekişen,ölmeye yüz tutmuş serverı ölüme terk ettiniz.Yöneticiler olarak kılınızı bile kıpırdatmadınız. Adama nova itemin fiyatını soruyorum adam direkt 20 TL-50 TL vs diye fiyat veriyor,ulan bu oyunun para birimi gold mu Türk lirası mı?! Ve bunları serverın ileri gelen göz önünde olan oyuncuları da yaptılar.Hem de acaba ban yer miyim korkusu yaşamadan.Stall hesabı açmaya gerek bile duymadan kendi charlarından yaptılar direkt.Alex'in ortasında her allahın günü stall açıp "REEL TL İLE SATILIK" yazdılar, "Nova bilmem ne item ..... TL" diye party formladılar.Sabah akşam çatır çatır global attılar.Siz müdahale etmediniz,banlamadınız bu adamları,silmediniz itemlerini hesaplarını,yönetim kadrosu olarak ağırlığınızı koymadınız ortaya.Oyunculara bırakıyoruz diyip işin içinden çekildiniz,uğraşmak istemediniz.Oyuncu sayısı 1 günde 1500 kişiden 350 kişiye düştü ve 1 haftaya yakın bu düzeyde devam etti.Bu sizin elinizdeki son fırsattı,hatanızdan ders çıkartıp bu adamları yine ortadan kaldırmadınız,server bu kadar gerilemişken düzenlemeler düzeltmeler yapmadınız,eski oyuncular zaten gitti bari yeni bir oyuncu kitlesi toplayalım serverı tekrar canlandırmaya çalışalım diyip reklam yapmaya oyuncu toplamaya tenezzül bile etmediniz.Siz bunları yapmayarak,yapmaya tenezzül bile etmeyerek,serverı ayakta tutmak için çaba sarf etmeyerek tecrübesizliğinizi bir kez daha kanıtlamış oldunuz oyuncularınıza karşı.

Şimdi gelmişsiniz yeni bir server için kolları sıvıyorsunuz.Kim oynayacak bu serverda? Ben mi oynayacağım,yoksa oyuna başlattığım mahalle arkadaşlarım mı oynayacak? Bırakan diğer oyuncular mı oynayacak? Ben size cevabınızı vereyim; maalesef hiç birimiz oynamayacağız,acı ama gerçek.Çünkü biz bu serverın şahken şahbaz olduğuna canlı şahit olduk,çaba sarfedilmediğine kılınızı kıpırdatmadığınıza şahit olduk.Sizin yönetim kadrosu olarak neyi yapıp neyi yapmayacağınızı,düşünce sisteminizi,otorite sağlayamamanızı geçmiş valentina tecrübelerimize dayanarak çok iyi biliyoruz.Sorun exp rate,drop rate,cap vs değil,server değil.Oturmuş bir sistem var elinizde.Ama görüyorum ki valentinanın çöküşü hala kulağınıza küpe olmamış.Bu oturmuş sistemi düzeltmek,iyileştirmek,geliştirmek yerine sıfırdan yeni bir sistem kurmaya çalışıyorsunuz hala ısrarla.İşte sorun tam da burada,izlediğiniz yolda.Çabalamak yerine vazgeçmenizde.Biz sizden bu ısrarı serverı ayakta tutmak için göstermenizi isterdik,server bitmesin diye reklam yapmanız için göstermenizi isterdik.Yeni serverınız şimdiden hayırlı olsun ama "aynı mantıkla devam ederseniz" verena'nın da sonu aynı olacak,o server da çöp olacak,onun da ömrü kelebeğin ömrünü geçmeyecek.Sert ve dobra bir üslupla konuşmuş olabilirim,bunu düşmanca algılamayın,dost acı söyler olarak görün.Valentinada oynamayı sevdiğim için oturdum uzun uzun size hatalarınızı anlatmaya çalıştım,bir şeyleri artık gerekirse gözünüze sokarak farkına varmanızı istedim.Değişmeye çalışmak yeni bir sayfa açmak istiyorsanız değişime önce mantığınızdan,düşünce sisteminizden,izlediğiniz yollardan başlayın.İyi çalışmalar.

Awful* bunu beğendi.
  2. Nexus

Nexus Game Master

Alınan Beğeniler:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Merhabalar, öncelikle güzel bir konuya değinmişsiniz postun bazı kısımları takdire şayan. Ancak, Silkroad piyasasında şu dönemlerde açılmış, 1 aydan uzun ömrü olan bir server bulmak çok çok zor. Yeni server projesine değinecek olursak şayet; zaten daha önce planlanıp kurguladığımız sistem üzerinden gidiyoruz.Eğer söylediğiniz gibi pes etmiş bulunsaydık, şu an ne böyle bir forum vardı ortada, ne de böyle bir mesaj okuyor olurdunuz. Önceliğimiz sürekli kalıcı olmaktı elbette, ama oyuncu kitlemiz gerçekten vasattı. Yani zaten bırakmak için gelen bir player çıkıyordu üstelik her gün. Bilmediğimiz hususlar veyahut tecrübesiz kaldığımız noktalar illaki vardır, bu konuda diyecek birşey bulamıyoruz haklısınız. Ama bu demek değil ki hep böyle sürecek. Valentina sunucusu 1 değil 0 oyuncusu da olsa açık kalacak. Öncelikli prensiplerimizden birisi budur söylemeden geçmek istemem.
    Sizin de bahsettiğiniz gibi belli başlı oturmuş bir sistem mevcut teknik açıdan sorunlar yaşandı,çözüldü, rahat bir oyun ortamı sunmak için uğraştık fazlasıyla bu nedenle oyun içerisinde ne oldu, ne bitti farkına varamadık haklısınız belki de tek sorunumuz buydu. Bizler de bu sebepten ötürü moderatör arayışına girdik, istedik ki bizim eksik kaldığımız boşluğu olduğu kadar moderatörler doldursun. Tecrübe konusunda eklemek istediğim bir kaç husus mevcut ekip üyelerimiz ayrı ayrı bu piyasada isim yapma veyahut nam salma gereği duymamış insanlardan oluşmakta yani daha çok arkaplanda kalıp, kendi halimize kendi kendimizi geliştirmeye, yenilikçi olmaya sadece kendi adımızda ve kendi alanımızda gelişmeye çalıştığımızdan ötürü sizlere sadece teknik destek konusunda yardımcı olabildik. Daha önce bir Topluluk yönetmedik, ancak zamanla herşey rayına oturur kanaatimce.
    Yeni bir proje başlatıyor oluşumuz yanıltmasın, Valentina da bizim oyunumuz, Venera'da bizim oyunumuz olacak. yani Reklam çalışmaları her iki oyun için de yapılacak yani her zaman sözünü verdiğimiz gibi hizmetlerimizin arkasında duracağız. Ama gerçekten yanlış anlaşılmak istemiyoruz Pes etmiyoruz, Pes etmek istemediğimizden ötürü hâla mücadele peşindeyiz ki yeni bir proje ile uğraşıyoruz, Gerçekten "pes etme" deyimini tam olarak bu şekilde tanımlayamazsınız. en ufak örnek verecek olursak; Venera sunucusu başka bir isimde başka bir şekilde de açılabilirdi. Hiç bir yere kaybolup gittğimiz, emeğinizi heba ettiğimiz, kaçtığımız yok. Emeğiniz, emeğimiz. Kimseye haksızlık etmemeye özen gösterdik bu yüzden Valentina sunucusu açık kalacak diyoruz. Biz de isteriz ki her oyuncumuz sizin gibi anlayışlı ve düşünceli olsun, o zaman zaten katı kurallar koymaya, müdahale etmeye gerek kalmazdı.
    İlerleyen zamanlarda bu eksiğimizi de artıya çevirmek için çaba sarfedeceğiz, herşey zamanla aynı zamanda tecrübe de öyle.
    Kurallarımız duruma göre değişiklik gösterebilir, ancak şu an için yeni server hazırlıkları yapılıyor bu esnada Valentina sunucumuz için reklam çalışmaları düzenlenecektir, Güzel yaklaşımınız ve yorumunuz için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.
    Saygılarımla
    - Nexus.

ufukdurmus41 bunu beğendi.
  3. _RedRaider_

_RedRaider_ Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Cnc Operatörü
    her açılan server a büyük bir umutla giriyorum inşallah işi biraz daha sıkı tutarsınız da biraz eğleniriz.
    *eğer biz eğlenirsek hiç süphesiz server ile ilgili insanlarda duygusal olarak ;) memnun kalacaktır.
    *eğer 'emek server' sözü yazıldığı yerde kalmaz ise herkez kazanacaktır.
    Yani demem o ki;
    Ara sıra da olsa 2001 den beri elin gavur'una bir sürü para kazandırdık. Neden kendi insanımıza kazandırmayalım.
    Biraz daha mücadele server sahipleri denemeleriniz sonuç verecektir. :campeon:Her birine memnuniyetle giriş yapıcaz.
    Bizede keyfi kalacak:borra2: